Oznámení

Společenské iniciativy

Kradex ve prospěch rozvoje elektronického průmyslu a podpory společenských aktivit

Jako výrobce chápeme, jak důležité je přispět k rozvoji trhu. Každý den v naší práci i mimo ni čelíme výzvám, které před nás klade moderní svět. Víme také, jakým překážkám čelí mladí lidé při výběru své profesní dráhy.


Oceňujeme odhodlání a úsilí, s nímž mladá generace získává znalosti a zkušenosti, které se, jak věříme, v budoucnu vyplatí a stanou se přínosem pro celé odvětví. Jsme si vědomi toho, že takové úsilí vyžaduje spoustu práce, a že je dobré podpořit ty, kteří se navzdory různým nástrahám osudu snaží dosáhnout svých cílů.


Za účelem podpory těchto snah se připojujeme k různým iniciativám vysokých i středních škol a organizátorů soutěží nebo k jiným akcím pořádaným milovníky a fanoušky elektroniky.

Zařízení od Moontech

Velmi zajímavý projekt v naší krabičce od http://www.moontech.pl

Zařízení pro sledování teploty a vlhkosti vzduchu v různých místnostech. Do budoucna se plánuje jeho využití také ve skladovacích prostorech, muzeích nebo knihovnách, čili všude tam, kde je důležitý také histogram změn těchto hodnot v průběhu času. Na projekt byly použity krabičky Kradex Z5JA nebo Z5J (na snímku krabička Z5JA). Uvnitř je mikročip ATmega328p s modulem ESP8266-01 pro připojení přes WiFi. Hodiny v reálném čase se načítají z časových serverů pomocí protokolu NTP. Měření teploty a vlhkosti se provádí pomocí snímače DHT21, který se vyznačuje chybou měření teploty 0,5 °C a vlhkosti 3%. Data jsou odesílána pomocí mqtt do Raspberry PI, na něm běží démon v Pythonu. Tento démon jako předplatitel fronty mqtt založené na Mosquito čte hodnoty a ukládá je do databáze InfLuxDB. Kromě toho je na Raspberry PI nainstalována Grafana, která načítá data z databáze InfluxDB. Díky Grafaně je možné na dálku odečítat teplotu a vlhkost spolu s grafy histogramů těchto hodnot z libovolného zařízení připojeného k internetu.

Zobrazit více
Zařízení od Moontech

Podpora soutěže ARDUINO & RASPBERRY PI DAY 2021

Společnost Kradex podpořila akci ARDUINO & RASPBERRY PI DAY 2021, která se konala online 14. března 2021. Věnovali jsme ceny do soutěže v podobě sad IOT.ZPSET1510 a firemních gadgetů.

Zobrazit více
Podpora soutěže ARDUINO & RASPBERRY PI DAY 2021

Pouzdra Kradex ve školní dílně

Vždy rádi podporujeme školy a výuku v jejich dílnách. Naše pouzdra se účastní výuky a jsou často prvky různých zařízení a maket, na kterých si studenti prohlubují své znalosti v oblasti elektroniky.


Nedávno připravil zajímavou maketu učitel na Sdružení Elektronických a Telekomunikačních škol v Olsztynie


Jedná se o maketu semaforu, který je připojen k řadiči PLC. Maketa po napsání příslušného programu umožňuje simulaci skutečné sekvence semaforů vyskytující se na každé křižovatce se signalizací.


Zobrazit více
Pouzdra Kradex ve školní dílně
Oznamovací formulář

Poskytujeme podporu vybraným projektům.